top of page
  • dengedehayat

EVRENDE HERŞEY ENERJİDİREvrende her şey enerjidir, titreşimdir…


Akustiğin temeli Pisagor’a aittir, belirli melodilerin insan bedeni üzerindeki tepkilerini ölçümlemiş ve bazı seslerin iyileşmeyi hızlandırdığını anlatmıştır. Sokrates müzikal tonların bilinçaltına etkisini, Aristo müziğin duyguları ortaya çıkarma gücünü, Eflatun ise ritmin insan psikoloji üzerine etkilerini araştırmıştır. Hepsi müziğin ve ritmin evrende gezegenlerin hareketleriyle aynı prensiplerde çalıştığını düşünmüşlerdir. *


Evrende ilahi bir senfoni vardır, tüm sistemler, gezegenler, insan vücudu müthiş bir uyum ve ahenk ile çalışır.


7 kat gök

7 nota

7 çakra


Her şeyin ama her şeyin kendine has bir titreşimi ve notası vardır. Doğru frekansta titreştiklerinde yaşam enerjisini aktive ederler. Yanlış frekansta ahenk bozulduğunda hastalıklar ve sıkıntılar başlar.


Kişisel eşyalarımız kendi enerjimizle yüklüdür ve çevreye de bunu yayar. Bazı yerlerin, bazı insanların veya bazı eşyaların bize kendimizi iyi hissettirme sebebi sahip oldukları enerjidir.


Bir masada keyifle yemek yerken titreşimler yükselir, yükselen enerji kişiye kendini iyi hissettirir. Maç izleyen taraftarlar aynı frekansta aynı coşkuyu yaşar. Sevinçler paylaştıkça artar, üzüntüler paylaştıkça azalır.


Bütüncül olarak sağlıklıysak, enerji bedenimizdeki akış dengeli ve sağlıklıdır.


Kin, nefret, korku, öfke gibi olumsuz ve yıkıcı duygular bedenlerimizdeki enerji akışlarını bloke eder ve sorunlara yol açar. Affetmek, sevmek, yardım etmek gibi olumlu duygular ise titreşimimizi artırır.


Hastalıklar uyum bozulduğunda, önce enerji bedende başlar, sonra fiziksel bedene geçer. Enerji bedenimiz sağlıklı ise daha az hasta oluruz.


Bu yüzden sadece yediklerinize değil, etrafımızdaki enerjilere de dikkat edelim.

Kendi yaydığımız enerjiye ve enerjimizi yükselten veya düşürenlere…

Hadi paylaşarak güzel enerjileri artıralım… sizin enerjinizi, frekansınızı yükselten kim veya neler?


*Titreşim Tıbbı, Dr. Murat Balanlı

1.702 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page