top of page
  • Yazarın fotoğrafıdengedehayat

8 ADIMDA GÜÇLÜ KORUMA

Güncelleme tarihi: 11 Tem 2020


Diğer Bağışıklık Yazıları:
 

Virüsler ile ilgili artan haberler endişelerimizi de artıyor.

En etkili yöntem, tabi ki, virüsü almamak, korunmak. Bunun için de bağışıklığımızı mümkün olduğunca güçlendirmek ve gerek kişisel gerek yaşam alanlarımızda hijyeni artırmak. Ve 1. Gökkuşağı renklerinde beslenmek. 6 farklı renk grubundan her öğününüzde mutlaka olmalı. Özellikle morlar yüksek antosiyonin içerikleriyle çok kıymetli. Aynı şekilde sülfürlü yiyecekler (brokoli, turp, lahana) ve allium olan yiyecekler (sarımsak) gibi bol bol tüketilmeli. Kemik suyuna limon sıkıp, sirke sarımsak koymak şahane bir ordu demek. Kemik suyu bağırsak floramızdaki kaçakları onarmak için de çok iyi bir kolajen desteğidir.

2. Fermente yiyecekler, organik ev yapımı elma sirkesi, sadece tuzla yapılan lahana turşuları gibi doğal destekleri eksik etmeyin.

3. Bağışıklık = Bağırsaklar bu nedenle, özellikle böyle dönemlerde probiyotik destek de alınabilir. Probiyotik seçiminde önemli olan bakteri çeşitliliği ve sayıları. Farklı bakteri cinslerini değiştirerek kullanmak, floranın çeşitlenmesi açısından önemli.

4. D vitamini seviyenizi kontrol ettirin. Ve düşükse (50’nin altı) dr unuza danışarak takviye alın. Bağışıklık sistemi için çok hayati bir görevi var. Yüksek doz yükleme yapacaksanız, K2 vitaminiyle birlikte almanızı öneririm ki, kalsiyum birikimini engellesin. (D3K2 formlarını dr unuza sorun).

5. C vitamini takviyesi de önemli. Sadece portakal, kivi yiyerek gerekli dozu yakalayamayız. Benim kış dönemi rutinim günde 1.000 mg. Hasta olacak gibi hissedersem, dr la dozu artırıyoruz.

6. Omega 3 en kıymetli anti inflammatuarlardan, düzenli olarak kullanılması hem çocuklarda hem bizlerde öneriliyor. Bunda önemli olan, DHA ve EPA toplamının 1.000 mg olması.

7. Mikro minerallerden çinko, selenyum ve magnezyum da kandaki değerlere göre bakılıp tavsiye edilen desteklerden. Mg için içeriğinde glisinat, malat ve ATA gibi 3’lü formatları Dr unuza sorun.

8. Karaciğer detoksuna destek için bol su ve melatonin salınımı için 7 saatlik bir uyku (23-06) önemli.

Son olarak, tüm bunları tam yapıp, stresimizi yönetemezsek, kilolarca brokoli de yesek nafile.


Lütfen faydalanmasını istediğiniz arkadaşlarınızla paylaşın ki daha çok kişiye ulaşsın.


90 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page